SZKOLENIE: JAK POKONAĆ STRES?

Zobacz bezpłatnie dwa fragmenty szkolenia

fragment 1fragment 2


Zamawiam

Czy można pokonać stres?

Dzisiaj nie ma już wątpliwości, że radzenie sobie ze stresem jest jedną z największych porażek współczesnej psychologii. Wciąż, pomimo wielu prób, nie wypracowano skutecznego modelu poskramiania stresu, który byłby odpowiedni dla każdego, kto się zmaga z tym problemem. Tym bardziej jest to przygnębiające, kiedy uświadomimy sobie, że obecnie aż 90% przypadków hospitalizacyjnych nieurazowych może mieć swoje źródło w długotrwałym stresie.

We współczesnym świecie stresu nie da się uniknąć. Dobra wiadomość jest taka, że stres można oswoić, pokonać, a nawet więcej - przekuć w osobiste korzyści. Pytanie tylko - jak to zrobić? Najważniejsze to uświadomić sobie, że to nie sam stres jest dla nas największym zagrożeniem, ale nasza reakcja na to, co nas stresuje. Natomiast obserwacja pojawiającego się w nas stresu, bez podejmowania jakichkolwiek działań, odbiera mu siłę i prowadzi do jego osłabienia.

Jak radzić sobie ze stresem?

Autorskie szkolenie Jarosława Gibasa „Jak pokonać stres?” zostało opracowane z wykorzystaniem technik pochodzących z wielu tradycji i kultur przetworzonych w taki sposób, by były skuteczne we współczesnym świecie. Ich wartość została potwierdzona empirycznie – w wersji stacjonarnej szkolenia wzięło udział kilkuset uczestników, którzy bardzo wysoko ocenili zarówno jego efektywność, jak i unikatowość pośród innych rynkowych ofert. Zarządzanie stresem to jedna z wielu dziedzin, w której specjaliści coraz częściej sięgają po techniki wypracowane przed tysiącami lat w tradycjach Wschodu. Okazuje się, że programy oparte na mindfulness są obecnie najbardziej skutecznymi technikami radzenia sobie ze stresem.

Jakie korzyści odniesiesz po ukończeniu szkolenia?

Jakie umiejętności posiądziesz?

Wykształcisz w sobie umiejętność panowania nad własnymi reakcjami w stresie i zarządzania nimi w taki sposób, by zminimalizować odczucie stresu.
Będziesz potrafił wykorzystywać szereg technik i narzędzi pozwalających na redukcję negatywnego napięcia i zmianę swoich reakcji w emocjach w taki sposób, by wykorzystywać ich pozytywne energie i jednocześnie unikać efektów negatywnych.

Kim się staniesz?

Osobą w pełni kontrolującą swoje reakcje w sytuacjach stresowych. Kimś, kto przestał być podatny na działanie większości stresorów i odzyskał możliwość takiego funkcjonowania w stresie, aby ten nie wyrządzał Ci większej krzywdy.

Kim jest autor szkolenia?Jaros%C5%82aw_Gibas1.jpg


Autorem szkolenia jest Jarosław Gibas - socjolog, dawniej dziennikarz i publicysta – obecnie nauczyciel. Prowadzi autorskie szkolenia z zakresu inteligencji emocjonalnej i duchowej, psychosocjologii zmiany oraz modelu transpersonalnego. Uczy warsztatowych technik mindfulness oraz medytacji świeckiej. Jest autorem kilku książek łączących perspektywę socjologii oraz psychologii rozwoju świadomości w ujęciu wewnętrznych mechanizmów przemianyj. Więcej informacji:

Strona internetowa: https://jaroslawgibas.com
Vlog (czyli video blog): https://www.youtube.com/user/gibascompl
Fundacja Hinc Sapientia: https://www.fundacjahs.org/
Książki: https://www.fundacjahs.org/kategoria-produktu/ksiazki/

książki.jpg


Czego dokładnie się nauczysz?

Zakres merytoryczny szkolenia obejmuje obszary związane z biologią stresu, mechanizmami strukturalnymi stresu oraz rolą psychologicznych atawizmów w pokonywaniu stresu. Ponadto szkolenie zawiera wiedzę z zakresu kulturowych i społecznych źródeł stresu oraz technik radzenia sobie z najsilniejszymi stresorami.

ZAKRES TEMATYCZNY SZKOLENIA:
- Rola ciała migdałowatego
- Jak oszukać mechanizm “uciekaj albo walcz”?
- Organiczne odczuwanie stresu
- Wpływ stresu na zdrowie
- Stress body sensation
- Stres w medycynie
- Rola kultury i światopoglądu w generowaniu stresu
- Socjalizacja i internalizacja
- Definicja i rededefinicja stresu
- Energetyzacja stresu
- Podstawowe stresory
- Rola czasu
- Rola i efektywność relaksacji
- Siła przekonań
- Powstawanie i eskalacja negatywnych emocji
- Rola balansu emocjonalnego
- 5 strategii poskramiania stresu
- 10 pierwszych kroków reakcji w stresie

Szkolenie jest dostępne przez internet w formie 4 nagrań video, z których każde trwa około 60 minut.
Dostęp do szkolenia udzielany jest na okres 3 miesięcy od daty zakupu.

Otrzymujesz pełną gwarancję zadowolenia!satisfaction.jpg?_t=1538246000


Otrzymujesz pełną gwarancję satysfakcji. Gwarancja obowiązuje przez pełnych 30 dni od daty zakupu. Jeśli stwierdzisz, że kurs nie spełnia Twoich oczekiwań, to napisz do mnie, a otrzymasz wpłacone pieniądze z powrotem. Bez zadawania żadnych pytań.
Jestem do Twojej dyspozycji:
Tomasz Mendecki
e-mail: tomek@fundacjahs.org

Regularna cena szkolenia wynosi 179 zł.

Zamawiam

Poznaj opinie uczestników naszych warsztatów i szkoleń na żywo

Model transpersonalny – autorska metoda Jarosława Gibasa pozwala na niezwykle skuteczną i efektywną pracę nie tylko z moimi klientami, ale także z samą sobą. Być może zabrzmi to niewiarygodnie, ale dzięki modelowi transpersonalnemu zaledwie podczas jednej – dwóch sesjach pomagam klientom rozwiązać problemy, z którymi borykali się przez wiele lat, nierzadko sięgając w tym celu po coaching i/lub terapię. Z satysfakcją rozwijam także siebie – zawodowo, osobiście i duchowo.

Agnieszka Ostrowska
agnieszkaostrowska.info

***

Model transpersonalny zdecydowanie rozszerzył moje możliwości pomocy osobom, które przychodzą do mnie na spotkania rozwojowe. Narzędzia modelu wykorzystuję, żeby precyzyjnie zidentyfikować blokady u klientów, a następnie wprowadzić ich w proces transformacji w życiu zawodowym i prywatnym. Jarek, razem z całym zespołem Fundacji, realizują świetną sprawę. Warsztaty dają możliwość praktycznego przećwiczenia poszczególnych narzędzi, a teoria podana jest w sposób wyczerpujący. Zawsze jest duża otwartość na pytania uczestników, a to jeszcze bardziej pozwala uczącym się na lepsze zrozumienie założeń modelu. Polecam wszystkim, którzy chcą rozwijać swój warsztat pracy oraz tym, którzy chcą wykorzystać narzędzie do samorozwoju.

Kamil Tomala
www.kamiltomala.pl

***
Model transpersonalny jest najskuteczniejszym narzędziem, jakie wykorzystuję w mojej pracy z klientami jako coach. Jego efektem jest wprowadzenie trwałej zmiany w życiu klienta. W modelu transpersonalnym koncentrujemy się nie tyle na realizacji samego celu, ale na blokadzie, która uniemożliwia jego samodzielne zrealizowanie przez klienta. Dzięki stosowaniu modelu transpersonalnego podczas sesji coachingowych moi klienci:
– poprawili relacje z innymi ludźmi,
– zmienili ograniczające przekonania na swój temat,
– wzmocnili poczucie własnej wartości,
– połączyli spójnie życie zawodowe i osobiste,
– zmierzyli się z lękami,
– nauczyli się zarządzać emocjami,
– zwiększyli motywację i efektywność,
– odnaleźli swoją życiową misję.
Dzięki modelowi transpersonalnemu moi klienci poprawili jakość swojego życia.

Anna Słowińska – coach, trener
www.annaslowinska.pl

***
Korzystam z powodzeniem z narzędzi Modelu Transpersonalnego już od 2016 roku i mogę z czystym sumieniem polecić Jarka Gibasa i metodę. Jeśli coach, nauczyciel, mentor czy terapeuta poszukuje szybkich i skutecznych metod pracy z klientami, to Model Transpersonalny jest jednym z tych, którymi naprawdę warto się zainteresować. Jest wymagający, ale daje ogromne możliwości i spektakularne wyniki w pracy z klientami. Jak mało która metoda, Model Transpersonalny poszerza zestaw narzędzi. Jest nastawiony na głęboką pracę ze sobą i klientem, dzięki czemu znacznie wykracza poza standardy. Szczerze polecam!

Marta Gierlińska – mentorka, coach, autorka
www.martagierlinska.pl

Chcę podziękować za możliwość udziału w inspirujących warsztatach medytacyjnych „Ciało – Umysł – Zdrowie”. Jestem osobą nieufną i zamkniętą w sobie, z początku miałam obawy, że może na medytacjach zamiast poprawy, będzie pogorszenie samopoczucia lub chęć zainspirowania mnie inną wiarą. Dorota jest bardzo ciepłą osobą, jej spokój spływał na uczestników. Pokazywanie różnych świeckich metod medytacji i dowolność wyboru tych technik, które najlepiej nam odpowiadają, dla mnie miały duże znaczenie.
Mam za sobą bardzo traumatyczne doświadczenia, które były zamrożone przez wiele lat, a efekty tego zamrożenia odczuwam w całym ciele w postaci bólu i ciągłego napięcia mięśni oraz powracających traumatycznych wspomnień. Najbardziej mi przypadły do gustu medytacje oddechowe (liczenie, z wizualizacją). Opierając się na własnym doświadczeniu muszę stwierdzić, że naprawdę to działa. Początkowo moja klatka piersiowa była mało elastyczna, jakby w gorsecie. Poprzez codzienne ćwiczenia oddechowe mięśnie zrobiły się bardziej elastyczne i zaczęłam oddychać całą pojemnością płuc. Poprzez oddechy robione według zaleceń, nieraz udało mi się opanować myśli i przegonić w ten sposób traumatyczne wspomnienia, które mnie bardzo często atakowały i zadawały cierpienie. Dzięki metodom relaksacyjnym mam również mniej napięte mięśnie, szczególnie barki.
Będę dalej kontynuować medytacje w domu. Dziękuję z całego serca ????

Pozdrawia uczestniczka
Ewelina

***

Pragnę serdecznie podziękować za czas spędzony na warsztatach „Ciało – Umysł – Zdrowie”. Po moich ciężkich doświadczeniach i „locie” z 3 piętra na beton, mój bardzo mocno potłuczony mózg był w stanie ABSOLUTNEJ rozsypki. Spotkania prowadzone przez Panią Dorotę pozwoliły mi choć w części ten stan uporządkować. Wiem, że czeka mnie jeszcze dużo pracy, ale podczas warsztatów medytacyjnych uzyskałam narzędzia, by zmierzać we właściwym kierunku – choćby poprzez medytację. Jeśli znowu – co może się zdarzyć – zgubię drogę, wiem jak ją odnaleźć.
Katarzyna Mrozińska-Izdebska

***

Uczestniczyłem w warsztatach medytacyjnych i mindfulness organizowanych przez Jarka Gibasa. Ogromna wiedza prowadzącego przekazana w bardzo praktyczny i skondensowany sposób umożliwiła mi bezpośrednie przełożenie wyniesionych doświadczeń na rozwój prowadzonej przeze mnie firmy, jak również moje życie prywatne. Proste działania przyniosły szybkie i wymierne efekty. Dziękuję Jarku za zmiany, jakie dzięki Tobie udało mi się już wprowadzić i na pewno będę kontynuował pracę z Tobą w przyszłości.

Maciej Radomski
CEO Trimo Group
Słowenia

***

Techniki mindfulness i medytacji, które poznałem podczas tego warsztatu, skutecznie obniżają poziom stresu oraz negatywne napięcia często towarzyszące dynamicznej i wymagającej pracy. I to nie wtedy, kiedy wychodzimy z firmy po ciężkim dniu zmagań, ale właśnie w trakcie tego dnia. Aby móc zastosować te techniki w czasie, gdy pojawia się najwięcej stresu, w naszej firmie stworzyliśmy specjalny pokój do relaksacji/medytacji. Zapraszam chętnych do wypróbowania.

Maciej Panek
prezes PANEK S.A.

***

Bardzo skorzystałem z warsztatów mindfulness prowadzonych przez Jarka Gibasa i Dorotę Mrówkę. Dzięki tym warsztatom mogę już samodzielnie praktykować medytację oraz zmieniłem stosunek do wielu rzeczy w moim życiu. Dlatego polecam udział w tych szkoleniach. Dodatkowo przeczytałem wszystkie publikacje, które zostały napisane przez Jarka i są naprawdę bardzo dobrą lekturą, gorąco polecam.

Artur Sławiński
CEO/Prezes Zarządu RECO FUEL ENGINEERING SA

***

Wzięcie udziału w warsztacie „Mindfulness w praktyce” było jedną z moich najlepszych decyzji, której efekty utrzymują się do dnia dzisiejszego i mają przełożenie zarówno na moje życie prywatne, jak i zawodowe. Warsztaty pozwoliły mi złapać perspektywę, tak potrzebną, żeby efektywnie działać i rozwijać się. Wróciłam z nich wypełniona klarownością co do tego, jak pogodzić życie zawodowe i rodzinne. Złapanie dystansu pozwoliło mi na znalezienie rozwiązań, które od razu mogłam zastosować w pracy zawodowej. Otrzymałam też wiedzę i nabyłam umiejętności, które pozwalają mi praktykować mindfulness samodzielnie. Potrafię zatem złapać codziennie balans, który przekłada się na lepszą jakość mojego życia.

Anna Słowińska
Trener rozwoju osobistego, coach transpersonalny

***

Weekend z medytacją za nami. Był to cudownie spędzony czas. Wspaniali ludzie, urocze miejsce. Oboje jesteśmy uradowani atmosferą, profesjonalizmem organizatorów, sporą dawką wiedzy z zakresu rozwoju osobistego, medytacji i pracy z ego. Weszliśmy na tę drogę i chcemy nią przez resztę naszego życia podążać. Dziękujemy Jarkowi i Dorocie za taką dawkę wiedzy, otwartość i cenne wskazówki, Agnieszce za troskę i prosimy o więcej takich spotkań.

Edyta Maliczak – Coach & Trener
Grzegorz Maliczak – fizjoterapeuta

***

Chciałabym serdecznie podziękować za warsztaty poświęcone medytacji. Dzięki wspaniałej atmosferze przeżyłam niepowtarzalne chwile. Przede wszystkim nauczyłam się jak medytować, tj. prawidłowo siedzieć, oddychać, wizualizować i pracować z umysłem. Na co dzień zajmuję się medycyną naturalną. Myślę jednak, że niezależnie od wykonywanego zawodu, jak i wieku, każdemu powinno zależeć na zrozumieniu i poznaniu siebie. Gorąco polecam zgłębianie różnych technik medytacyjnych!

Agata Chrystowska
naturoterapia i światłolecznictwo Profamilia AB
Szwecja

***

Uczestniczyłem w weekendowym kursie „Ego – potęga iluzji, iluzja potęgi” (Wilga, 15-17.08.2017 r.) Moim celem było znalezienie przestrzeni w swoim życiu na wprowadzenie ważnych dla mnie zmian, ostateczne zdefiniowanie siebie oraz rozpoczęcie praktyki medytacyjnej, która wyciszy we mnie gonitwę myśli.
Kurs był prowadzony przez Jarosława Gibasa i Dorotę Mrówkę. Obydwoje stanowią zgrany tandem, wzajemnie uzupełniający się i dający sobie przestrzeń do ekspresji. Poza tym mają talent w przekazywaniu wiedzy w sposób prosty i zrozumiały. To, co wydawało się zagmatwane, przestało dla mnie tym być. Nie dość, że w końcu zrozumiałem sposób działania mojego „ego” to zacząłem je lepiej kontrolować, przez co bardziej panuję nad swoimi zachowaniami. Praktycznie codziennie znajduję czas i chęci na półgodzinną medytację, którą dopasowałem do siebie podczas tego weekendu. Jestem bardziej produktywny, lepiej organizuję sobie czas i polepszyła mi się jakość snu.
Jestem freelancerem, więc to wszystko ma kluczową rolę w moim biznesie, jak i życiu osobistym. A kolejne tygodnie przynoszą mi coraz bardziej zauważalne zmiany na korzyść. Była to jedna z moich najlepszych inwestycji w siebie pod względem biznesowym i osobistym.

Rafał Krzempek
Specjalista ds. marketingu i sprzedaży

***

Zamawiam