• 0( 0 REVIEWS )
    9 STUDENTS

    Czy chciałabyś/chciałbyś wyrwać się z pętli ciągłego odkładania zadań na później? Czy masz już dość realizowania zadań na ostatnią chwilę lub po terminie?

    Każdemu z nas zdarza się zwlekać z realizacją zadań. To zwlekanie może dotyczyć uczenia się do egzaminów, wykonywania terminowych zadań w pracy, załatwiania spraw urzędowych, rozpoczęcia diety czy treningów.

    Odłożenie wykonania zadania na później początkowo przynosi nam ulgę i ukojenie, ale później, gdy uświadomiony sobie jak mało czasu nam zostało wzrasta u nas poziom stresu, leku i nerwowości.

    Szkolenie online „Wygraj ze zwlekaniem” pozwoli Ci przestać unikać wykonywania zdań, które trzeba zrobić lub dokończyć.

    Informacje o kursie:

    Czego nauczysz się podczas szkolenia:

    • czym tak naprawdę jest zwlekanie, zwane również prokrastynacją,
    • poznasz 8 głównych przyczyn zwlekania z realizacją zadań,
    • nauczysz się rozróżniać prokrastynację twórczą od destrukcyjnej,
    • poznasz i wdrożysz w życie 6 skutecznych sposobów, dzięki którym wygrasz ze zwlekaniem.


    Sposoby, które pomogą Ci przestać odkładać realizację zadań na później to:

    • detoks od misi,
    • lokomotywa, grube ryby i drobnica,
    • dziennik sukcesów,
    • zasada tylko 15 minut
    • reguła „Zrób to teraz”,
    • metoda przekładańca.


    Dla kogo jest to szkolenie:

    • dla osób, które chcą zrozumieć, dlaczego zwlekają z realizacja zadań,
    • dla tych, którzy chcą wdrożyć w życie proste i skuteczne metody, które pomogą im wygrać ze zwlekaniem.

    Autorka szkolenia:

    ANNA SŁOWIŃSKA

    Trener pewności siebie, coach, na co dzień zarządza stuosobowym zespołem pracowników w administracji publicznej. Wspiera innych w działaniu bez uzależnienia od motywacji, w działaniu szybciej, lepiej i skuteczniej. Jest autorką książek „Radość istnienia, czyli jak radzić sobie z życiowymi trudnościami” oraz „Jak przestać uważać, że nie jesteś dość dobra?” Jest również autorką kart afirmacyjnych pewności siebie oraz na szczęśliwe życie. Prowadzi konsultacje indywidualne, szkolenia oraz kursy online, w tym kurs „Uwierz w siebie”.

    PRIVATE
  • 0( 0 REVIEWS )
    27 STUDENTS

    Krocz spokojnie wśród zgiełku i pośpiechu*

     

    Świadomy, głęboki relaks oraz odpowiedni sposób oddychania mają bezpośredni wpływ na nasz układ nerwowy. Zmniejszają napięcie mięśniowe, aktywność układu współczulnego, regulują przemianę materii, korzystnie wpływają na układ krążenia i układ oddechowy, poprawiają pamięć i koncentrację, pomagają przy zasypianiu, a także wpływają na ogólne samopoczucie.

    Dlatego tak ważne jest, aby nauczyć się odpowiednich technik i narzędzi pomagających w odzyskiwaniu wewnętrznej równowagi, przywracających spokój i uwalniających od stresu i niepokoju. Wykonywane regularnie, techniki te znacząco poprawią jakość życia, wzmocnią umiejętności radzenia sobie z emocjami, nauczą niezbędnego dystansu oraz pomogą szybko uspokoić się w chwilach rozproszenia i zdenerwowania.

    Program warsztatu został tak przygotowany, aby stopniowo wprowadzić Cię w tajniki relaksacji, praktyk oddechowych oraz pracy z umysłem. Krok po kroku dowiesz się, jak przy wykorzystaniu prostych i bezpiecznych technik można uporać się z jednym z największych problemów współczesności – wszechobecnym stresem. Każdą z prezentowanych praktyk możesz wykonywać samodzielnie, nie wymagają one żadnych specjalnych umiejętności ani predyspozycji. Wystarczą: chęć, cierpliwość i konsekwencja.

    Poświęć kilka minut każdego dnia na praktykę wyciszającą, a bardzo szybko odczujesz poprawę samopoczucia. Nie odkładaj tego na później, robisz to przecież dla najważniejszej osoby – dla siebie. Dzięki temu nie tylko ty odczujesz poprawę, zauważą ją także Twoi bliscy, znajomi, przyjaciele i współpracownicy. Wewnętrzny spokój udziela się innym. Spraw więc, by świat był miejscem szczęśliwych i spokojnych ludzi.

     

    * fragment z poematu  “Desiderata” Maxa Ehrmanna

    Czego się nauczysz?

     

    • Wpływ oddechu na nasze samopoczucie i nastrój
    • Techniki oddechowe ułatwiające uspokojenie i rozluźnienie
    • Praca z ciałem – pozbywanie się napięć i blokad
    • Praca z umysłem – techniki koncentracji, wyciszenie rozbieganego umysłu
    • Relaksacje z oddechem i wizualizacją

    Autorka szkolenia:

    DOROTA MRÓWKA

    Nauczycielka medytacji i mindfulness oraz technik redukcji stresu. Od lat eksploruje filozofię Dalekiego Wschodu oraz bada medytacje z różnych stron świata i stara się przełożyć ich mądrość na realia świata zachodniego, dzięki czemu mogą stać się bardzo przydatnym narzędziem w radzeniu sobie z codziennymi problemami. Na stałe współpracuje z Fundacją Hinc Sapientia, gdzie prowadzi warsztaty medytacji świeckiej. Jest autorką książek poświęconych technikom uważności, medytacji, praktykom oddechowym i relaksacyjnym. W 2019 roku otrzymała państwowe uprawnienia do wykonywania zawodu naturoterapeuty.

    Strona internetowa: www.dorotamrowka.com

    PRIVATE
  • 0( 0 REVIEWS )
    29 STUDENTS

    Motywacja 3.0

    Praca nad podniesieniem motywacji lub poradzeniem sobie z jej brakiem często przynosi mizerne i raczej krótkotrwałe efekty. Przyczyną tego stanu rzeczy jest wciąż pokutująca wiara w to, że problemy z motywacją można rozwiązać za pomocą jej podsycania, podkręcania czy podgrzewania. To klasyczne podejście, w którym myli się skutek z przyczyną. Ponieważ – na co wskazują najnowsze i potwierdzone szeregiem eksperymentów i badań ustalenia naukowców – źródła problemów z motywacją nie znajdują się w samych procesach motywacyjnych, ich jakości czy mechanice, ale zupełnie gdzie indziej.

    Żeby zilustrować to podejście, posłużmy się banalnym przykładem osoby, którą boli brzuch, bo objadła się czereśniami. Kiedy uznamy, że problemem jest reakcja organizmu na bodziec, a nie sam bodziec, czyli czereśnie, to będziemy próbowali stosować przeróżne sztuczki, by zmienić tę reakcję. Będziemy przekonywali delikwenta, żeby jadł czereśnie powoli, albo żeby sobie przy tym wyobrażał jakieś fajne rzeczy, albo żeby rozważył skosztowanie innej odmiany czereśni. Tymczasem prawda jest banalnie prosta – jeśli po czereśniowym obżarstwie boli cię brzuch, to najskuteczniejszym sposobem pozbycia się problemu jest zaprzestać objadania się czereśniami.

    Kiedy nie ustaje przyczyna braku motywacji, kiedy nie dotykamy źródeł jej spadku lub też braku, to nie dziwmy się, że nasze motywacyjne zaklęcia nie będą działać. Oczywiście – jak wykazały prace Herzberga – samo usunięcie przyczyn niezadowolenia jeszcze nie powoduje, że od razu pojawia się zadowolenie. Trzeba do tego jeszcze przeprogramować dwa środowiska – zewnętrzne oraz wewnętrzne.

    Aby tak się stało, po pierwsze muszą zmienić się warunki, w których oczekujemy motywacji od innych, bądź też od samych siebie. Po drugie zaś musi zmienić się wewnętrzny układ balansu dotąd wzajemnie sabotujących się sił. Gdy ta operacja zostanie prawidłowo wykonana, motywacja do działania pojawi się jako naturalny komponent ludzkiej aktywności. Motywacja będzie niejako efektem ubocznym zmiany, która dokonała się dookoła nas oraz w nas samych.

    Żeby jednak taka reorganizacja zewnętrznego i wewnętrznego systemu była możliwa, musimy posiłkować się wiedzą o czynnikach, które wzmacniają oraz blokują ludzką aktywność w określonych kontekstach sytuacyjnych. I w tym celu należy prześledzić dotychczasowe teorie motywacyjne, by sprawdzić, co jest tak naprawdę mało skutecznym motywacyjnym mitem, a co rzeczywistą mechaniką imperatywów naszej aktywności. I temu właśnie służy niniejszy kurs.

    Zapraszamy do wzięcia udziału w tej dekonstrukcyjno – konstrukcyjnej motywacyjnej podróży. W jej efekcie nasze podejście do motywacji może się dość znacznie zmienić. Z korzyścią dla motywowania innych oraz motywowania siebie samych.

    Czego się nauczysz podczas szkolenia?

    • 
W jaki sposób działa nasz system motywacyjny?
    • Które z teorii motywacyjnych są również dzisiaj aktualne, a które nie?
    • Jakie narzędzia motywacyjne są nadal skuteczne, a które straciły swoją efektywność?
    • W jaki sposób skutecznie motywować innych oraz nas samych?
    • Jak wykorzystać w kontekście motywacji wiedzę z psychologii transpersonalnej?
    • Co oznacza i jakie efekty przynosi równowaga systemu pasywnego i aktywnego?

    Dla kogo jest ten kurs:

    • Osoby pragnące zdobyć najnowszą wiedzę z obszaru motywacji
    • Liderzy zarządzający zespołami osób
    • Osoby doświadczające problemów z automotywacją

    Autor szkolenia

    JAROSŁAW GIBAS

    Socjolog, dawniej dziennikarz i publicysta – obecnie nauczyciel. Prowadzi autorskie szkolenia z zakresu inteligencji emocjonalnej i duchowej, psychosocjologii zmiany oraz modelu transpersonalnego. Uczy warsztatowych technik mindfulness oraz medytacji świeckiej. Jest autorem książek łączących perspektywę socjologii oraz psychologii rozwoju świadomości w ujęciu wewnętrznych mechanizmów przemiany.

    Strona autora: www.jaroslawgibas.com

    PRIVATE
  • 0( 0 REVIEWS )
    36 STUDENTS

    Szczeble świadomości

    Czasem zdarza nam się, że rozmawiamy z kimś i gdzieś z tyłu głowy czujemy, że nijak nie możemy się dogadać. Ktoś nie podziela naszych przekonań, emocji, czy wizji świata i naszego w nim miejsca. Oczywiście najwygodniej nam wówczas uznać, że ktoś jest głupszy, a my mądrzejsi. Jednak na przeszkodzie temu łatwemu wyjściu stoi pewien problem – otóż to że ktoś inaczej widzi świat i siebie nie oznacza wcale że jest mniej inteligentny. Co więcej – często przecież wiemy, że ta osoba jest światła, oczytana i ostatnią rzeczą, którą jej można zarzucić jest właśnie brak inteligencji. A jednak nie zgadzamy się w poglądach i przekonaniach. Co więcej, kiedy mamy inne zdanie, czy inną wizję świata niż nasz rozmówca, to aż nas korci by powiedzieć: „mylisz się, nie masz racji, jest zupełnie inaczej”. Tylko że wówczas zazwyczaj oznacza to koniec satysfakcjonującej wymiany zdań. Zaatakowany oponent zaczyna tym mocniej obstawać przy swoim i tym większą tendencję zacznie wykazywać do negowania naszego zdania. Wtedy rozmowa przypomina sytuację, w której chcemy namówić kogoś do wejścia do miejsca, którego istnienie albo sens neguje. Z jego perspektywy skorzystanie z naszej namowy, czy sugestii to wyłącznie marnowanie energii, czasu i zaprzeczenie zdrowemu rozsądkowi. Nazwalibyśmy to fiaskiem w negocjacjach, po którym zostaje jedynie rodzaj żalu połączonego ze złością.

    Z jednej strony na to, że ktoś tak drastycznie się naszym zdaniem myli, a z drugiej strony na to, że nie zdołaliśmy go z tego błędu wyprowadzić. Gdzie wówczas popełniamy błąd? Otóż nie bierzemy pod uwagę tego, że nasza różnica przekonań, czy wizji świata nie jest efektem różnicy intelektu, braków kognitywnych czy niedouczenia, ale może być wyłącznie powodowana różnicą w poziomach świadomości. I to zarówno w dół, kiedy nasz rozmówca w danym obszarze lokuje się niżej od nas oraz w górę, kiedy to my znajdujemy się niżej. Bo jak udowodnił Hawkins poziom świadomości determinuje emocje, które pojawiają się w systemie w reakcji na daną ekspozycję rzeczywistości. Jak udowodnili pospołu Graves, Beck i Wilber z poziomami świadomości wiążą się konkretne przekonania o świecie, potrzebach czy wartościach. Jak wskazał zaś Logan od poziomów świadomości zależy również to w jaki sposób będziemy się komunikować z innymi i jakimi stylami narracyjnymi w naszej komunikacji będziemy się posługiwać. I wreszcie – co jest propozycją kolejnej skali – od poziomów świadomości będzie również zależało to, w jaki sposób reagujemy i jesteśmy otwarci na dokonanie zmiany życia, poglądów, wartości i przekonań. Kiedy zaś odkryjemy, że za różnicą przekonań, podzielanych emocji, komunikacji czy otwartości na zmiany stoją poziomy świadomości a nie oś mądrzejszy – głupszy, to wraz z tym odkryciem zdobywamy narzędzia, które będą nam z jednej strony niezbędne, by zacząć się bez waśni komunikować z osobą niepodzielającą naszej wizji świta, a z drugiej strony odkryjemy kierunek, w którym powinniśmy zmierzać, byśmy sami mogli pokonywać kolejne poziomy.

    I właśnie z tego powodu w video kursie „Poziomy świadomości” oprócz wiedzy z zakresu poruszania się po poziomach świadomości, wspomaganiach innych i samych siebie w ich pokonywaniu, zamieszczam również charakterystykę powyższych czterech modeli. Ich rozróżnienie jest dość istotne zaś nie tylko z tego powodu byśmy mogli się zorientować jakim wachlarzem reakcji dysponujemy w konkretnym obszarze, ale też dlatego, że obszary nie są równoległe. A to oznacza, że w jednym z nich – na przykład w opartym na pracy Hawkinsa systemie emocjonalnym możemy zajmować niższą pozycję, podczas gdy w systemie opartym o przekonania i wartości Graves Becka dużo wyższą. Stąd też proponuję, by kurs był oglądany w dość specyficzny sposób – zaczynamy od jego pierwszej, złożonej z siedmiu odcinków części poświęconej charakterystyce poziomów świadomości, a później już przy eksploracji kolejnych czterech części dotyczących konkretnych obszarów wracać według potrzeby do pierwszej części by konfrontować zasady diagnozy, komunikacji międzypoziomowej, czy reguł platformowych z właśnie przepracowywanym obszarem. Przed nami zatem 40-odcinkowa podróż przez poziomy świadomości i jak zwykle i tym razem podtrzymuję rekomendację by oglądać wyłącznie jeden odcinek dziennie, tak by czas pomiędzy odcinkami można było poświęcić na przemyślenie tematu i refleksję.

    Czego się nauczysz podczas szkolenia?

    • 
Rozpoznawać poziomy oraz obszary świadomości
    • Komunikować się z osobami z innych poziomów
    • Rozumieć zasady platformowe poziomów świadomości
    • Umiejętności samodzielnego pokonywania poziomów świadomości
    • Wspierania innych przy pokonywaniu poziomów świadomości
    • Rozumienia zasad skali Logana
    • Rozumienia zasad skali Gravesa Becka
    • Rozumienia zasad skali Hawkinsa

    Dla kogo jest ten kurs:

    • Osoby chcące pokonywać bariery komunikacyjne wynikające z różnic w poziomach świadomości
    • Osoby pragnące samodzielnie pokonywać poziomy świadomości
    • Osoby służące wspaciem w pokonywaniu poziomów świadomości innych

    Autor szkolenia

    JAROSŁAW GIBAS

    Socjolog, dawniej dziennikarz i publicysta – obecnie nauczyciel. Prowadzi autorskie szkolenia z zakresu inteligencji emocjonalnej i duchowej, psychosocjologii zmiany oraz modelu transpersonalnego. Uczy warsztatowych technik mindfulness oraz medytacji świeckiej. Jest autorem książek łączących perspektywę socjologii oraz psychologii rozwoju świadomości w ujęciu wewnętrznych mechanizmów przemiany.

    Strona autora: www.jaroslawgibas.com

    PRIVATE
  • 0( 0 REVIEWS )
    64 STUDENTS

    Relacje prawdziwe a wyobrażenia relacji

    Zapraszam na kurs video poświęcony narzędziom rozwiązywania problemów w relacjach. Proponuję w nim prostą, a jednocześnie wiele wyjaśniającą perspektywę, a mianowicie przyjrzenie się naszym relacjom z komponentów i atrybutów osobowości, z jakich korzystamy w naszych relacjach. Okazuje się bowiem, że najczęściej w naszych relacjach dochodzi do konfliktu, kiedy mamy nawzajem inne wyobrażenia o tym, w jaki na przykład sposób druga osoba, jak i my sami budujemy świat swoich potrzeb i jakie działania podejmujemy, by je zrealizować? W jaki sposób budowany jest świat wartości – co jest istotne z perspektywy konkretnej relacyjnej strony – rodzica czy dziecka, przełożonego czy podwładnego, żony czy męża itd itp. Osobowości też mają przypisane konkretne zobowiązania wobec drugiej relacyjnej strony i nie zawsze zdajemy sobie sprawę z tego, w jak różny sposób na te zobowiązania patrzymy. Z mojego doświadczenia w pracy z ludźmi wynika, że ta właśnie – transpersonalna perspektywa – pozwala nam w łatwy i szybki sposób przewartościować nasze relacje i rozwiązać wiele konfliktów, które na pozór wydają się nierozwiązywalne. 

    Jednak najpierw zależy zacząć od podstawowej wiedzy o tym, w jaki sposób i na jakich fundamentach budowane są nasze relacje. Od czego zależy ich trwałość, efektywność i sukces. Bo żeby budować właściwe zdrowe relacje, musimy mieć odpowiednią wiedzę i przygotowanie. Powiedzmy że to poziom czeladniczy. Jednak już żeby rozwiązywać konflikty już zaistniałe w relacjach jest nam potrzebna wiedza i umiejętności na poziomie mistrzowskim.

    Zapraszam zatem na kurs i uprzedzam – nie będzie łatwo. Będzie trzeba zdobyć sporo wiedzy i zdobyć umiejętności korzystania z wielu narzędzi. Ale – za co jestem pewien – po ich zdobyciu możemy w swoim relacyjnym życiu dokonać przepotężnej pozytywnej zmiany. Prawda, że to kusząca propozycja?

    Czego się nauczysz podczas szkolenia?

    • Jak budować zdrowe relacje?
    • Jak powstają relacje i od czego zależy ich powstawanie?

    • Jakie warunki muszą być spełnione, aby obydwie strony relacji były zainteresowane jej tworzeniem?

    • Jak działa, w rozumieniu oraz pielęgnowaniu relacji, perspektywa transpersonalna?
    • 
Jakie są wspólne mechanizmy dla relacji romantycznych, zawodowych, rodzinnych i przyjacielskich?

    • Jak rozwiązywać konflikty w relacjach pomiędzy partnerami, rodzicem a dzieckiem, przełożonym a podwładnym?

    Dla kogo jest ten kurs:

    • Osoby uczestniczące we wszystkich typach relacji – romantycznych, zawodowych, rodzinnych i przyjacielskich
    • Liderzy zespołów i managerowie chcący zdobyć techniki rozwiązywania konfliktów międzyludzkich
    • Rodzice dorosłych dzieci oraz dorosłe dzieci rodziców chcący lepiej budować relacje rodzinne i rozwiązywać konflikty, które się w nich pojawiają
    • Partnerzy w związkach chcący zdobyć umiejętność budowania trwałej spełnionej relacji opartej na wsparciu i zaufaniu

    Autor szkolenia

    JAROSŁAW GIBAS

    Socjolog, dawniej dziennikarz i publicysta – obecnie nauczyciel. Prowadzi autorskie szkolenia z zakresu inteligencji emocjonalnej i duchowej, psychosocjologii zmiany oraz modelu transpersonalnego. Uczy warsztatowych technik mindfulness oraz medytacji świeckiej. Jest autorem książek łączących perspektywę socjologii oraz psychologii rozwoju świadomości w ujęciu wewnętrznych mechanizmów przemiany.

    Strona autora: www.jaroslawgibas.com

    PRIVATE